Як завантажити відео

 

 

1. Перш за все, не поспішай викладати в інтернет будь що. Подумай ПРО ЩО ти хочеш зробити кліп. Про себе (свої таланти та досягнення), про свою сім’ю (тут є місце і гумору і творчості і талантам), про свою школу (школа для всіх є першим і самим важливим кроком у доросле життя), про своє село або місто (навіть саме маленьке село може на відео виглядати унікальним чудом світу – подумай як це зробити!), або ж про свою майбутню ПРОФЕСІЮ (ось тут найширше поле для творчості). Порадься із батьками, старшими братами або сестрами, близькими друзями. Поговори із вчителями. Вони всі для тебе найкраща порада і допомога.

 

1.    Перш за все, не поспішай викладати в інтернет будь що. Подумай ПРО ЩО ти хочеш зробити кліп. Про себе (свої таланти та досягнення), про свою сім’ю (тут є місце і гумору і творчості і талантам), про свою школу (школа для всіх є першим і самим важливим кроком у доросле життя), про своє село або місто (навіть саме маленьке село може на відео виглядати унікальним чудом світу – подумай як це зробити!), або ж про свою майбутню ПРОФЕСІЮ (ось тут найширше поле для творчості). Порадься із батьками, старшими братами або сестрами, близькими друзями. Поговори із вчителями. Вони всі для тебе найкраща порада і допомога.

2.    Склади СЦЕНАРІЙ кліпу. Визнач місце, час, сюжет і головних героїв. Придумай вдалу назву своєму відеотвору. Твій кліп лише виграє, якщо в ньому поєднаються і сутність, і форма, і назва. Але памятай при цьому, що простеньке, зняте на телефон відео, в якому співає майбутній Паваротті, або в якому новий хіт типу “Gangnam Style” взірве увесь інтернет, може стати переможцем конкурсу.

3.    Визначся, ЧИМ ти будеш знімати – фотоапаратом, камерою чи мобільником. Якість відео має значення.

4.    Знімай ПЛАВНО і РІВНО, не смикай камерою. Фільм від цього тільки виграє. До того ж, камера буде встигати “вмикати” автофокус.

5.    Якщо хочеш мати ГАРНИЙ ЗВУК (а це важливо, якщо у кліпі є слова чи музика!), не знімай коли вітер, коли поруч ревуть машини, або коли стоїть галас. Твої слова просто не почують. Якщо знімаєш фотоапаратом, говори голосніше :). Не забувай - якщо у твоєму кліпі звук є важливим, то його мають почути!

6.    Зверни увагу на СВІТЛО. Його, як і у житті, має бути в кліпі достатньо. Краще, щоб світло було природнім. Якщо сценарій передбачає різні приміщення, то перехід треба робити поступовим, щоб не було “стрибків” від дуже темного до дуже світлого фону.

7.    Не зловживай «НАЇЗДАМИ» (T) і «ВІД'ЇЗДАМИ» (W), хоча ця кнопка так зручно розташовується під пальцем. При частій зміні крупного і загального плану важко щось роздивитись у кліпі. Краще підійди ближче до того, що хотів би зняти. Якщо ж можливості підійти немає, то «наїжджай» якомога повільніше.

8.    Але попри все, пам’ятай головне: твій відео кліп, це твоя творчість. Не стидайся викласти його в skoolTV, твій продукт побачать сотні тисяч людей, і ти зможеш стати видомим Як і в спорті, головне не тільки перемогти, але й прийняти УЧАСТЬ.
 

Монтаж відео

Насамперед розберись, на який носій записує камера: mini-dv, жорсткий диск, flash, DVD-диск тощо. Переконайся, що твій комп може працювати із таким форматом.

Вивчи інструкцію до свого фотика чи камери - там як правило є інструкція, як з'єднати комп'ютер і відео носій, як перегнати на комп знятий кліп тощо. Якщо Ви не маєш, то встанови програму для відео монтажу на свій комп. У стандартному пакеті програм Windows, як правило, вже стоїть проста у використанні програма для відеомонтажу Windows Moviemaker. Вона працює із більшістю найбільш популярних форматів відео. Ця програма має також меню простих спецефектів, які тобі стануть у пригоді: переходи, титри, заголовки і т.п.

Існують й більш складні програми для відеомонтажу: Pinnacle Studio або Sony Vegas. Вони, звичайно, мають більше можливостей: цікаві аудіо ефекти, переходи, фільтри кольорів та багато іншого. Інтерфейс дуже зрозумілий навіть для новачків. Важливий "плюс" цих програм - можна виводити кінцевий продукт – твій відео кліп - у достатньо хорошій якості у будь якому форматі (для iPad’a, на DVD, для інтернету тощо).

Якщо самому складно розібратися із видеопрограмою, скачай з інтернету підручник, відеоуроки, або попроси допомоги у батьків, у старших товаришів, у викладачів школи. Це допоможе тобі створити по-справжньому якісний і цікавий відеоролик. Ще один спосіб покращити свої навики у відеомонтажі - зареєструйся на одному з форумів відеомонтажеров і відеомейкеров, де учасники нададуть тобі онлайн-консультацію з будь-якого питання. На цих форумах часто можна ознайомитися з уже готовими прикладами відеоробіт, що може бути дуже корисно.

Але не забувай: ТВІЙ відеокліп – це ТВОЄ бачення світу, ТВОЯ креативність, ТВОЯ творчість. Тому старайся не копіювати щось, що вже було в YouТube’і і інтернеті.

Група корпоративних партнерів